Stánky, které můžete dnes navštívit

(19)

Moravian Larp

Sdružení Moravian LARP, o. s. (dále jen MoL) bylo založeno na podzim v roce 2007 za účelem podpory lidí se zájmem o volnočasové aktivity a hry v přírodě, které jsou souhrnně označovány jako larpy.

Působnost sdružení je pak zaměřena především na propagaci volnočasových aktivit typu LARP (live action role playing,). Sdružení se zabývá také přípravou a realizací těchto volnočasových aktivit, a v neposlední řadě pak organizováním kroužků či pořádáním kurzů a přednášek pro mládež zajímající se o tyto volnočasové aktivity.

Za účelem rozšíření povědomí o těchto aktivitách ve společnosti se MoL snaží svými dalšími projekty oslovit širokou veřejnost a prezentovat jí tyto a příbuzné aktivity.

V rámci své činnosti MoL pomáhá s realizací a zajištěním při organizování nově vznikajících larpů, pořádaných neorganizovanými skupinami mládeže ve věku od 12 do 26 let.

Larp je …

* hra, ze které si odnesete neopakovatelný zážitek

* hra v tvůrčím prostředí, kde poznáte nové přátele

* rolová hra, která spojuje prvky divadla a sportu.

* moderní volnočasová aktivita

* příběh, ve kterém není nic definitivně dáno.

* něco, co můžete zažít NA VLASTNÍ KŮŽI

Co je to LARP:

Larp (z anglického Live Action Role Play) je forma hraní rolí, ve kterém živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným. Pro larp je typické, že nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků.

Přestože jsou larpy primárně určeny jejich hráčům a hráčkám a nikoli publiku, jsou velmi fotogenické – především díky propracovaným kostýmům a herním výkonům hráčů. Zážitek ze hry zpravidla pramení z prožití příběhu skrz svoji postavu či kompetetivního fyzického boje. Všechny konflikty ve sdíleném fiktivním světě mohou být řešeny jako ve skutečnosti (reálně, diegeticky), nebo různými zástupnými mechanismy (pravidly).

(19)

Aktivity na stánku:

1) výstavka larpových kostýmů, rekvizit, doplňků, fotografií 2) šermířská aréna s bezpečnými měkčenými replikami zbraní, které se na larpech používají

3) Výstava „larpy v ČR“ – série posterů s popisem a ukázkama toho, jaké larpy se v ČR hrají.

4) larpová lukostřelba, střelba z NERF zbraní (používají se šípy s bambulí – lze střílet proti sobě)

Malá energetická akademie

Malá energetická akademie je soutěž, která se koná pod záštitou společnosti E.ON. Soutěž je určena pro dětské kolektivy, dětské a mládežnické oddíly, rodiny i jednotlivce a zaměřuje se především na osvětu v oblasti environmentální výchovy, energetiky a dalších přírodních věd. Probíhá po celý školní rok a vítězové soutěže si po splnění všech 5 úkolů a dosažení nejvyššího počtu bodů mohou vybrat ceny dle konečného umístění. V Jihomoravském kraji se soutěž koná letos již čtvrtým rokem a zájem o ni je stále velký.

Aktivity na stánku:

Spolu s prezentačním stánkem MEA máme možnost zapůjčení skákacího hradu od společnosti E.ON, který bychom rádi umístili v blízkosti stánku.

 

 

EKO-KOM, a.s.

Třídění a recyklace odpadů

 Aktivity na stánku:

Infostánek + 2 soutěže

 

 

Taneční škola Novosádovi

Taneční škola manželů Novosádových se zabývá taneční výukou již dvacet let. Majitelé jsou Leona Novosádová

a ing. Drahomír Novosád. Dříve se společně věnovali soutěžnímu společenskému tanci a tanečním ukázkám, nyní jsou lektory tanečních kurzů zaměřených na výuku společenských tanců především pro dospělé a studenty.

Z nabídky tanečních kurzů si mohou vybrat všechny věkové kategorie. Taneční kurzy jsou zaměřené

na výuku společenského tance, sólové latiny, country, street dance, orientálního tance a zumby.

Každoročně se zájemci o intenzivní taneční výuku mohou zúčastnit pobytových víkendů s tancem, Letní školy tance pro mládež pod Templštýnem, nebo příměstské taneční školy.

Prioritou taneční školy manželů Novosádových je kvalitní výuka vedená zkušenými lektory a pohodová atmosféra na hodinách tance.

 

Aktivity na stánku:

Dovednostní a vědomostní úkol

 

MŠ a ZŠ Neslovice

 

ZŠ a MŠ Neslovice v rámci školní družiny provozuje různé zájmové kroužky. Některé z nich prezentují svoji činnost na Bambiriádě. Je to kroužek aerobiku pod vedením p. uč. Strádalové (3 pódiová vystoupení), kroužek včelařský pod vedením p. Krause a kroužek vaření pod vedením p. Kučové.

 

Aktivity na stánku:

Na stánku bude včelařský kroužek prezentovat svoji činnost – pozorovací včelí úl, čmeláčí úl, práce s mikroskopem, včelařské pomůcky, včelí med.

Kroužek vaření napeče předem perníčky – návštěvníci Bambiriády si mohou perníčky nazdobit a sníst.

 

Armáda ČR

 

Aktivity na stánku:

* ukázka pěchotních zbraní

* ukázka komunikačních a spojovacích prostředků

* ukázka výstroje vojáka v jednotlivých klimatických oblastech, prostředky balistické ochrany a speciálních výstroj

* ukázka bojové dávky potravin

* ukázka maskování – malování na obličej

* střelba ze vzduchovky

* střelecký trenažér

* propagační materiály AČR

 

* automobilní technika

(Nákladní automobil TATRA 810, Landrower Vojenské policie LR Discovery,

motocykl BMW 650 v barvách Vojenské policie…)

 

 

Judo Dolní Kounice

 

Aktivity na stánku:

Předvedeme dva plnohodnotné tréninky: 10-11 a 14-15 mezitím hry apod.

 

Roska

Občanské sdružení ROSKA Brno–město bylo založeno v roce 1995 jako samostatná právnická osoba. Sdružení je členem celostátní zastřešující organizace Unie Roska – česká MS společnost. V současné době máme 115 členů. Sdružujeme nejen pacienty s RS, ale i rodinné příslušníky a příznivce. Posláním sdružení je pomoc osobám s chronickým onemocněním roztroušenou sklerózou žít plnohodnotný život bez ztráty lidské důstojnosti. Organizujeme rekondičně–rehabilitační pobyty, víkendové semináře, rehabilitační cvičení a plavání, kursy angličtiny a práce na PC, hipoterapii, arte– a ergoterapii, pořádáme pravidelná klubová setkání s odbornými přednáškami, informační servis včetně nabídky publikací a výukových materiálů, účastníme se veletrhů a výstav v rámci neziskového sektoru, pořádáme společenské a kulturní akce, nabízíme individuální podporu imobilním členům a poskytujeme si vzájemnou oporu a pomoc v naší nelehké situaci. Svou činnost pravidelně uvádíme na našich webových stránkách: www.roska–bm.cz

Hlavním cílem je zkvalitňování pomoci (služeb) občanského sdruženi Roska Brno–město osobám s roztroušenou sklerózou (RS) a rozšíření služeb o cílenou sociální práci. Dosavadní činnost sdružení byla zaměřena zejména na doplňování zdravotní péče (rehabilitační cvičení, rekondice atd.). Doplnili jsme činnost o psychologickou a terapeutickou pomoc osobám s RS a jejich rodině. Nemocní se často ocitají v psychicky a sociálně tíživé situaci. Nově diagnostikovaní, zejména mladí lidé, se potřebují vyrovnat s novou situací a perspektivou, stejně jako osoby, jejichž stav vyžaduje odchod do invalidního důchodu nebo osoby, které z důvodu nemoci opustí životní partner. Spolupracujeme s neurology, fyzioterapeuty, sociálními pracovníky, psychology.

Toto onemocnění postihuje nejčastěji mladé lidi na počátku a na vrcholu profesní kariéry mezi dvacátým a čtyřicátým rokem života. Jde o chronické onemocnění centrálního nervového systému, které negativně ovlivňuje celou řadu tělesných i duševních funkcí (poruchy vidění, řeči, hybnosti, rovnováhy, sfinkterových funkcí, soustředění…). Nemoc je v současné době nevyléčitelná. V současné době pracujeme převážně na dobrovolné bázi. Jedním z důvodů naší prospěšné činnosti je stále poptávka na pomoc od pověřených profesionálních dobrovolníků s touto chorobou, že si mohou v klidu, bez omezení času – jako u odborného lékaře, pohovořit a sdělovat své potíže, ale i své zkušenosti a nápady, jak svou nemoc přijímat, aby se s ní dalo žít. Nemoc zasahuje zásadním způsobem do života celých rodin, proto je MS Centrum Roska v Brně, Srbská 53, Královo Pole, otevřeno i rodinným příslušníkům nemocných.

 

Aktivity na stánku:

Prezentace organizace pomocí informačních materiálů: letáky, kronika, časopis Roska, informace o MS centru Roska v Brně, dárkové předměty (přání)…